Mieszkania Domy Grunty > Słownik > Dobry pośrednik nieruchomości

Dobry pośrednik nieruchomości

  29 wrz 2021
szybka sprzedaż nieruchomości

Czym charakteryzuje się dobry pośrednik nieruchomości?

Dobry pośrednik nieruchomości to prawdziwy skarb. Sprzedaż lub kupno mieszkania jest poważnym krokiem w życiu każdego człowieka, warto więc zadbać o to, by czuwała nad nią osoba, która naprawdę zna się na rzeczy. Dzięki niej cały proces przebiegał będzie sprawnie, wynegocjowana cena będzie satysfakcjonująca, a wszystkie umowy i dokumenty wypełnione zgodnie z obowiązującym prawem.

Wybierając dobrego pośrednika nieruchomości, zwróć uwagę na to, czy rzeczywiście ma on odpowiednie kompetencje do tego, by osiągnąć te wszystkie cele. Musi w końcu skutecznie wspierać Cię w tym wyjątkowo ważnym czasie, gdy w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dobrego pośrednika nieruchomości?

Każdy dobry pośrednik nieruchomości musi być wpisany do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Decydując się na skorzystanie z usług takiej osoby, sprawdź, czy tak jest. Stanowi to potwierdzenie jej wiarygodności, umiejętności oraz działania zgodnie z prawem.

Kolejna kwestia przy wyborze dobrego pośrednika nieruchomości to jego doświadczenie w branży oraz zrealizowane wcześniej transakcje. W dobie powszechnego dostępu do Internetu łatwo jest znaleźć opinie o konkretnym pośredniku, pozostawione przez wcześniejszych klientów. Wiele biur i firm ma też własne strony internetowe, na których obejrzeć można ich portfolio. W tej branży popularnością cieszy się również korzystanie z usług dobrych pośredników nieruchomości, których polecają znajomi, przyjaciele oraz rodzina. Sprawia to, że naprawdę zaufani pośrednicy mają wiele zleceń, a do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny.

Podejście dobrego pośrednika nieruchomości do sprzedawcy mieszkania jest niezwykle istotne. W tej branży liczy się bowiem zaangażowanie, poświęcony czas oraz nienaganny wizerunek. Zawsze przed rozpoczęciem współpracy z pośrednikiem musisz więc pamiętać, że to właśnie on reprezentował Cię będzie przed potencjalnymi, przyszłymi klientami. Od jego profesjonalizmu i zachowania w dużej mierze zależą negocjacje ceny czy szybkość doprowadzenia transakcji do końca. Jeśli widzisz, że już Twój kontakt z nim jest utrudniony i nie odbywa się płynnie, może w przyszłości niestety okazać się, że takie same problemy spotkają przyszłych, potencjalnych nabywców nieruchomości.  To zaś skutkować może rezygnacją z umowy lub przedłużającym się załatwianiem formalności, czego bez wątpienia wolałbyś uniknąć.

Dobry pośrednik nieruchomości przeprowadzi Cię przez całą transakcję

Sprzedaż mieszkania, domu czy innego lokalu, wiąże się z szeregiem formalności, których musisz dopilnować jako właściciel i sprzedający. Dobry pośrednik nieruchomości sprawi, że wszystko stanie się łatwe i nie będzie ciążyło na Tobie. Prawdziwy zawodowiec doskonale wie, jakich dokumentów będziesz potrzebował i na wstępie Ci te informacje przedstawi. Na bazie swojego doświadczenia podpowie też, gdzie je wszystkie możesz zdobyć, a jeśli to możliwe, pomoże w tym lub nawet przygotuje je za Ciebie.

Możesz liczyć również na to, że dobry pośrednik nieruchomości wspierał Cię będzie w ustalaniu odpowiedniej ceny oraz formułowaniu zachęcającej oferty. Doświadczenie w tej branży jest na wagę złota i może sprawić, że na sprzedaży zarobisz o wiele więcej, niż przypuszczałeś.